פרסום בפייסבוק

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, מונה כיום יותר מ-1.44 מיליארד משתמשים פעילים, כשלמעלה ממחציתם משתמשים בה באופן יומיומי. המעבר של משתמשים רבים לסמארטפונים רק העצים את כוחה של פייסבוק כיוון שמשתמשים רבים נכנסים לאפליקציה פעמים רבות ביום דרך הסמארטפון.

במילים אחרות, פייסבוק הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום של אנשים רבים ברחבי העולם, ולכן היה זה רק עניין של זמן עד שאנשי החברה ימנפו את רוחב ועומק המידע הקיים ברשותם על המשתמשים למטרות פרסום ממוקד. בשנתיים האחרונות פייסבוק הפכה לפלטפורמה שיווקית מתוחכמת ומתקדמת, שמאפשרת לכל משווק, יזם או בעל עסק להציע את שירותיו/מוצריו למגוון רחב של קהלים ממוקדים.

פלטפורמת הפרסום של פייסבוק

בניגוד לפלטפורמות שיווקיות אחרות, הנתונים האישיים בפייסבוק נוצרים על ידי הגולשים עצמם, מה שמאפשר למפרסמים גישה אל פילוחים ודמוגרפיות מדויקות. כמויות המידע האדירות הקיימות במערכת על כל משתמש מאפשרות רמות פילוח מגוונות שמאפשרות למסר הנכון להגיע לקבוצת המשתמשים הנכונה.

מערכות הפרסום של פייסבוק משתדרגות ומשתפרות לעיתים קרובות על מנת לשקף את השינויים התכופים בהרגלי הגלישה ודרכי צריכת המידע של הגולשים. שינויים אלו דורשים מאנשי השיווק המפרסמים בפייסבוק רמת גמישות ודינמיות בלתי רגילה, שתאפשר להם למצוא את הדרכים היעילות ביותר לזהות את קהל היעד ולייצר עבורו את המסר המתאים בצורה האטרקטיבית ביותר.

קצת על אפשרויות הפרסום בפייסבוק

בדומה ל-Google Adwords, בכדי לגרום למודעה להופיע עבור קהל היעד המוגדר, עלינו להתחרות מול מודעות אחרות ולהציע Bid – כלומר, המחיר שאנו מוכנים לשלם עבור לחיצה על המודעה. הסיכוי שלנו כמפרסמים להופיע בסופו של דבר בפרופיל הפייסבוק המתאים עם המודעה המתאימה מושפע מביצועי המודעה, גובה ה-Bid וטרגוט מוצלח של קהל היעד, המיתרגם לשיעור הקלקות גבוה על המודעות (CTR).

בנוסף, יש להגדיר מהן מטרות הקמפייין – Campaign Objectives, או במילים אחרות מה נרצה שתהיה התגובה של מי שיראה את המודעות: לייק לעמוד, הורדת אפליקצייה, פתיחת חשבון באתר החברה וכו’.

דוגמאות ל Campaign Objectives:

  • העברת משתמשים לאתר החברה: Click To Website
  • קידום העמוד והשגת לייקים נוספים: App Installs
  • הצעת מבצעים שלקוחות יוכלו לממש בבית העסק: Page Likes
  • הורדת אפליקציות: Offer Claims
  • יצירת באז מקומי סביב העסק: Local Awareness
  • הגדלת כמות ההמרות באתר: Local Awareness
  • הגדלת כמות ההמרות באתר: Website Conversion

בנוסף, פייסבוק מאפשרת לנו ליצור רשימות של קהל מותאם – Custom audience וכך להגיע ללקוחות קיימים של העסק שלנו בתוך פייסבוק. אנו יכולים ליצור רשימה של כתובות אימייל או מספרי טלפון של לקוחות קיימים, ולהעלות אותם לפייסבוק בקובץ (Import) כרשימת Custom Audience, ולייצר עבורם מודעות מותאמות. כמו כן, ניתן לייצר רשימה של לקוחות שביקרו בעבר באתר שלנו וליצור מודעות מותאמות עבורם. אפשרויות אלו הן חזקות מאוד מבחינה שיווקית, בשימוש נכון.

על מנת לשכלל את הקמפיינים שלנו, פייסבוק מציעה שורה של דו”חות הנקראים Audience Insights ומאפשרים לנו לקבל מידע נוסף על קהל היעד כדי שנוכל לייצר עבורו תוכן מדויק ורלוונטי. באמצעות כלים אלו, ניתן לגלות מידע דמוגרפי אודות קהל היעד כמו מגמות הקשורות לגיל, מגדר, מצב משפחתי וקריירה. ניתן לגלות פרטים על תחומי העניין וסגנון החיים המאפיין את קהל היעד, וכן פרטים נוספים כמו מיקום, תחומי עניין ואפילו את רשימת הקטגוריות המועדפות עליו כשהוא מבצע רכישות אונליין.

מערכת הפרסום של פייסבוק מאפשרת לנו כמפרסמים לנהל קמפיינים שונים של חברות שונות מאותו חשבון כללי הנקרא Business Manager. מערכת זו נחלקת לשניים: העמודים שאנו מנהלים והמודעות שאנו מפרסמים. תחת העמודים (Pages) מרוכזת כל הפעילות השוטפת של עמוד פייסבוק. תחת חשבון המודעות (Ad Account) מרוכזת הפעילות הקשורה למודעות שאנו מפרסמים: הקמפיינים (Campaigns), המודעות עצמן (Ads) ו- Ad Set הכולל מודעה אחת או יותר, תקציב ולוח זמנים מוגדר עבור כל מודעה. ניתן לייצר Ad Set עבור כל קהל יעד וכך לשלוט במידת החשיפה של המודעות עבור אותו קהל יעד.

אז מה לומדים בקורס?

  • מהפכת הפרסום במדיה החברתית והשלכותיה על שיטות הפרסום ברשת.
  • פילוח קהלים בפייסבוק בהתבסס על מידע דמוגרפי, אישי והתנהגותי והתאמת מסרים שיווקיים בהתבסס על אותו מידע.
  • דרכים למדידת הצלחה כמו כמות המרות באתר (Conversions) ומגוון כלים פרסומיים למימוש יעדי הקמפיין.
  • ניהול הקמפיין: ניהול עמוד, ניהול מודעות, תיקצוב, גובה ההצעה (Bids) וכו’.

למי כדאי ללמוד פרסום בפייסבוק?

בין אם אתה בעל עסק המחפש דרכים נוספות למשוך קהל אל האתר שלך, או איש שיווק המעוניין להתמקצע בתחום, הפרסום בפייסבוק הפך לכלי חיוני עבור כל חברה המעוניינת להגדיל את רמת החשיפה אליה ברשת ואת המכירות.

אפשרויות התעסוקה בתחום הולכות וגדלות, ובחברות שונות ישנם תפקידים יעודיים עבור אנשי פרסום בפייסבוק. רכישת סט הכלים הנלמד בקורס ה- PPC יאפשר לבוגרי הקורס להשתלב בחברות פרסום אונליין המעניקות שירותי פרסום בפייסבוק למגוון לקוחות, או כאנשי פרסום בפייסבוק בחברות המעוניינות להגדיל את המודעות למותג שלהן, להגדיל מכירות ועוד.

רוצים לשמוע עוד?

הודעה חשובה

בעתיד הקרוב לא צפוי להיפתח קורס.

עם זאת, השקנו תוכנית התמחות חדשה אצלנו ב- Seperia.

Seperia Internship Program

עבור בוגרי קורסים מכל הארץ המעוניינים לצבור ניסיון מעשי ב- PPC.