על PPC

מודל ה-PPC (שלעיתים נקרא גם SEM) נחשב מהנפוצים והיעילים לפרסום ברשת האינטרנט. שיטת פרסום זו מאפשרת לנהל קמפיין במנועי חיפוש ובאתרי תוכן.

הפלטפורמה המובילה לפרסום PPC הינה (Google Ads (Google AdWords. כמו כן, גם פלטפורמת הפרסום החדשנית של פייסבוק עובדת במודל ה PPC.

היתרון של שיטה זו על פני שיטות אחרות בפרסום ברשת הוא השליטה שיש למפרסם על הוצאות הפרסום, האפשרות למדוד את התוצאות והיכולת לבצע החלטות אופטימיזציה בזמן אמת. מודעות ה-PPC (קישורים ממומנים) מופיעות מעל ומתחת תוצאות החיפוש האורגני במנועי החיפוש.

המפרסם בוחר לעצמו מילות מפתח (Keywords) – אשר רק בעת חיפוש שלהן במנוע החיפוש, תופיע המודעה. וכמו כן, מחליט מהו הסכום המקסימלי (הביד) אותו הוא מוכן לשלם על כל קליק שיתקבל על המודעה.

אפשרות פרסום נוספת תחת מודל ה-PPC היא פרסום Display. בשיטה זו ניתן לפרסם את המודעה שלנו באתרים הרלוונטיים ברחבי הרשת (ולא רק בעמוד החיפוש).

בעלי אתרים אשר מעוניינים שיפרסמו באתרים שלהם מציבים מקומות מוגדרים בהם יופיעו המודעות הפרסומיות. התשלום לאתר שבו פורסמה המודעה הוא בעבור מספר הקליקים שהתקבלו עליה, כך למעשה משלם המפרסם עבור תוצאות בלבד.

ניהול הפרסום במודל PPC מצריך יכולות אנליטיות וקריאטיביות כאחד. כמנהל חשבון PPC עליך לדעת לנתח את הביצועים השונים בחשבון (מילים, מודעות, קמפיינים וכו”) ולקבל החלטות אופטימיזציה אשר מטרתן היא להשיג את תוצאות הפרסום האפקטיביות ביותר ולהגדיל את רווחי הלקוח.

מעקב שוטף, יצירת דוחו”ת, כתיבת מודעות, שינויי בידים, ניתוח עמודי נחיתה ואלמנטים נוספים הינם חלק משגרת יומו של מנהל ה-PPC.

PPC הוא התחום החם ביותר כיום בשיווק באינטרנט, כל עסק אינטרנטי מסחרי יכול לגדול ולהרוויח באמצעות שימוש בערוץ זה. להרשמה ולמידע אודות קורס PPC מקיף.

רוצים לשמוע עוד?

הודעה חשובה

בעתיד הקרוב לא צפוי להיפתח קורס.

עם זאת, השקנו תוכנית התמחות חדשה אצלנו ב- Seperia.

Seperia Internship Program

עבור בוגרי קורסים מכל הארץ המעוניינים לצבור ניסיון מעשי ב- PPC.