מסלולי קריירה

עולם ה- Online Advertising מציע מסלולי קריירה רבים, מגוונים ומתגמלים למועמדים מתאימים. במאמר זה בחרנו להציג 5 כיווני קריירה רלוונטיים. כל מסלול פותח בפני המועמד כיוון קריירה קצת שונה, יחד עם זאת ניתן להתנייד בין המסלולים בשל החפיפה והדינאמיות של עולם האונליין.

בכל אחד מהמסלולים שהצגנו, קורס PPC מקצועי וממוקד בתחום הינו חיוני ממספר סיבות:

    • היכולת להזניק את הקריירה שלך עולה משמעותית לאחר סיום קורס איכותי. למה? חברות אטרקטיביות אשר מציעות תפקידי PPC משמעותיים לא מקבלות מועמדים ללא ניסיון קודם או הכשרה סדורה. רק חברות קטנות ופחות מקצועיות יסכימו לקבל לתפקיד PPC מועמד ללא כל רקע והכשרה. חברות כאלו לא באמת מקדמות אותך במסלול קריירה משמעותי עקב מאפיינים כגון תקציבים קטנים, שוק מקומי, חוסר הכשרה מקצועית במקום העבודה וחוסר ידע בחברה בעולם הדיגיטל בכלל וה PPC בפרט. לפיכך גם הצטרפות למקום עבודה כזה עלולה להוביל למבוי סתום.
    • לרוב החברות בתעשייה אין את היכולת והמשאבים להכשיר מאפס אנשי PPC. על כן, הן מעדיפות להעסיק מועמדים שהם בעלי ידע מוכח, מוסמכי קורס PPC ו/או בעלי רקע קודם בתחום. בנוסף, חברות רבות יעדיפו להעסיק דווקא בוגרי קורס מהסיבה שהם אינם מגיעים עם ותק וניסיון רב, ועל כן, בשנה שנתיים הראשונות לעבודתם, לא יתוגמלו ברמות שכר של דרגות senior/ expert. משמע, בוגר קורס בתחילת דרכו המקצועית יהיה הכי אטרקטיבי עבורן.
    • בוגרי קורס יוצאים עם ידע וכלים, כולל הסמכה של גוגל אדוורדס, מה שמעלה את סיכוייהם משמעותית לעבור מיונים, ראיונות עבודה ומבחנים מקצועיים לתפקידים רלוונטיים בתחום.

מסלולי קריירה עיקריים לבוגרי הקורס:

1לאחר קורס PPC ניתן להשתלב בתפקידי PPC optimizer/PPC account manager/ PPC campaign manger בסוכנויות (agencies) שמנהלות קמפיינים עבור לקוחות שונים.

אופציה נוספת היא להשתלב בתפקידים מסוג אלו במחלקות שיווק של חברות בעלות אופי אינטרנטי וחברות בעלות מוצר/שירות בתחום האינטרנט, בתחומים כגון: gaming, forex, travel, e-commerce, software, binary options ועוד..


2בחברות שבהן יש מחלקת קניית מדיה גדולה, החומר הנלמד רלוונטי גם למסלול של קניית מדיה דרך רשתות פרסום, בורסות פרסום, עבודה עם Ad servers ועוד. כמנהל PPC אתה נחשף לכל היסודות הדרושים כדי לנהל מערך קניית מדיה רחב.

3דומה למסלול 1, מתאים למועמדים בעלי ניסיון ניהולי. ניתן גם להתפתח ממסלול 1 למסלול 3; לאחר התנסות בתפקיד PPC ההתקדמות הטבעית היא לעתודה ניהולית וכאמור לניהול צוות. בד”כ מסלול זה נפוץ יותר בחברות בינוניות או גדולות, עם מחלקות PPC מפותחות.

4בוגרי קורס PPC בעלי ניסיון קודם בשיווק אונליין יוכלו להשתמש בקורס להרחבת הרפרטואר המקצועי שלהם וכמקפצה לתפקיד הבא שלהם, כמנהלי שיווק בתעשייה.

5יזמים באופיים עשויים להעדיף לפנות ישירות למסלול עצמאי. כעצמאי/ת ניתן לעסוק ב- Affiliate Marketing (תוכנית שותפים) ו/או במתן שירותי PPC לעסקים וחברות. לבוחרים במסלול זה ללא ניסיון מקצועי קודם, נמליץ קודם לכן להתנסות בתפקידים אלו כשכיר/ה ולאחר קדנציה של שנתיים ומעלה, לצאת לדרך עצמאית.

 

 

רוצים לשמוע עוד?

הודעה חשובה

בעתיד הקרוב לא צפוי להיפתח קורס.

עם זאת, השקנו תוכנית התמחות חדשה אצלנו ב- Seperia.

Seperia Internship Program

עבור בוגרי קורסים מכל הארץ המעוניינים לצבור ניסיון מעשי ב- PPC.