הטמעות גוגל אנליטיקס

מה זה ולמה זה חשוב?

לארגון הפועל בעולם הדיגיטלי המודרני, שימוש מושכל במידע על ביצועי האתר והבנת התנהגות הגולשים יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכשלון. לרוב המוחלט של האתרים, הכלי שייתן להם את הדטה הרלוונטי הינו גוגל אנליטיקס, כלי חינמי ועוצמתי מאוד.

ההטמעה הבסיסית של הכלי פשוטה: פותחים חשבון באנליטיקס, לוקחים את פיסת הג’אווסקריפט שהמערכת מספקת, ושמים אותה בכל עמוד באתר. זהו, אפשר להתחיל לראות נתונים על כמות הביקורים, מקורות התנועה ועוד ועוד. התהליך פשוט וקל.

האמנם? לאתרים קטנים מאוד זה עשוי להספיק, אבל בכל אתר רציני שמעוניין לנתח איך היוזרים פועלים ולבצע שינויים בהתאם לתובנות העולות מהנתונים – ההטמעה הבסיסית הזו רחוקה מלהספיק. חלקים גדולים מהערך שניתן להפיק מאנליטיקס טמון ביכולת לראות נתונים מעבר לסטנדרטיים.

דוגמאות:

    • יש לכם וידאו באתר, ואתם רוצים לדעת כמה מתחילים לצפות בו וכמה מסיימים. והאם קבוצת האנשים שצפו בוידאו (סגמנט) מושפעת ממנו וכתוצאה מכך נרשמת לאתר ביחס גבוה יותר? לצורך כך דרושה הטמעת Event והטמעת Custom Segment.
    • יש לכם מספר נתיבים שמהם יוזרים מגיעים ודרכם ממירים (לליד, הרשמה, רכישה וכו’ בהתאם לסוג האתר) – אתם מעונינים לסמן את הנתיבים המרכזיים כמשפך המרה (Funnel) ולעקוב אחר הביצועים של כל משפך כזה בנפרד, כדי לשפר כל אחד מהם בנפרד, ובכך ואת יחסי ההמרה של האתר כמכלול.
    • אתם רוצים לעשות רימרקטינג חכם וגיליתם שיוזרים שמגיעים לאתר יותר מפעם אחת, או שמבקרים בעמוד מסוים הם נוטים להמיר הרבה יותר. אתם רוצים לבנות Custom Audience של יוזרים שעונים על התנאים הללו כדי לטרגט אותם באדוורדס.
    • אתם מעוניניים לבנות דשבורד שיציג באופן ויזואלי את הנתונים המהותיים לכם ולמנהלים בארגון. אתם זקוקים להטמעת Dashboard.

אלו רק דוגמאות בסיסיות ויש עוד מאות רבות של דוגמאות לשימוש מתקדם, שמחייב הטמעה מעבר להטמעת הקוד הבסיסית.

למעשה, סט היכולות הדרוש לבנות מערך דטה רחב וגמיש – לנתח אותו ולהסיק מסקנות אופרטיביות – התגבש למקצוע חדש בעולם הדיגיטלי. איש אנליטיקס, אנליסט שיווקי וכו’, הם טייטלים שבאים לתאר את הדיסיפלינה החדשה והמרתקת הזו.

בין אם אתם אנשי אונליין הזקוקים לשדרוג יכולות האנליטיקס בארגון, בעלי אתרים, או אנשים עם רקע אנליטי \ טכני אשר מעוניינים ללמוד מקצוע מרתק עם פוטנציאל השתכרות גבוה, אנו מציעים לכם קורס אנליטיקס מתקדם ומקיף אשר ישדרג את יכולותיכם.

רוצים לשמוע עוד?

הודעה חשובה

בעתיד הקרוב לא צפוי להיפתח קורס.

עם זאת, השקנו תוכנית התמחות חדשה אצלנו ב- Seperia.

Seperia Internship Program

עבור בוגרי קורסים מכל הארץ המעוניינים לצבור ניסיון מעשי ב- PPC.