להשתלב ב-PPC ללא ניסיון

קורס PPC או בשמו המלא Pay Per Click, נועד להכשיר את תלמידיו למקצוע של איש/אשת PPC, כלומר קידום ממומן של אתרים, מוצרים ושירותים דרך פלטפורמות ענק של פרסום באינטרנט. הקורס, שכולו ממוקד PPC מאפשר למידה אמיתית של מקצוע מבוקש בשוק, ומעניק כלים על מנת להיכנס לעולם שיווק אונליין, שרובו מושתת על דיוק, מדידות, אופטימיזציה והכוונה לתוצאות.

 

במאמר זה, נרחיב לכם על מי הם האנשים שמגיעים לקורס, כאשר נבחן את המטרות השונות של כל אחד ואחד, יחד עם התהיות וההתלבטויות המלוות אותם כבוגרי קורס PPC ללא ניסיון.

מי מגיע אלינו ללמוד PPC?

תחום ה-PPC, השייך למקצועות העולם החדש, מושך אליו קהל רב ומגוון. התלמידים שלומדים את קורס ה-PPC, מחולקים לרוב על פי שלושת המטרות הבאות:

 

1. בניית קריירה מאפס- בדרך כלל, מדובר בחיילים משוחררים או אנשים שאינם מעוניינים בלימודים לתואר כרגע או בכלל, והם מעוניינים לבנות את מסלול הקריירה שלהם על ידי בחירה בקורס מקצועי בסביבת האינטרנט והשתלבות מיידית בשוק העבודה בכלל, ובתחום האונליין בפרט.

2. הסבה מקצועית- במקרה זה, לרוב מדובר בעובדים מתחומים שונים שרוצים לעשות הסבה מקצועית ופונים לתחום האונליין – חלקם קשורים בדרך כזו או אחרת לתחום הדיגיטל וחלקם רחוקים מכך.

3. שינוי/קידום בתוך הארגון- כאן מדובר בעובדים בארגון מסוים אשר מעוניינים להתקדם בתוך מקום עבודתם או כאלו שכבר עובדים במחלקת השיווק של הארגון (בדרך כלל עוסקים בשיווק 'אופליין') ועוברים קורס PPC כדי להתקדם למחלקת הדיגיטל.

מה חשוב לברר ולדעת לפני הקורס?

לכל שלב אשר נמצאים בו המתעניינים בקורס, נלווים לבטים שונים בכל הנוגע לשינוי התעסוקתי בכלל ולבחירה בתחום האונליין בפרט. להלן כמה מהשאלות הכי נפוצות בקרב מועמדים שלנו לפני ההרשמה לקורס:

1. האם קיים ביקוש לאנשי PPC ללא ניסיון?

התשובה הקצרה היא כן. בעיקר בסוכנויות- יש ביקוש גבוה לבוגרי קורס PPC מוכשרים ללא ניסיון. סוכנויות רבות רוצות להנחיל את "תפיסת עולמן" ומעדיפות אנשים עם רקע ראשוני אולם ללא ניסיון במקומות אחרים.

שיקול נוסף של מעסיקים מעבר לכמות הניסיון המעשי שאיש PPC מחזיק, הינו- שכר התחלתי. לאחר ניסיון של שנים בהשמת בוגרינו בתחום ה- PPC, אנו יודעים כי ישנם מעסיקים רבים, שיבחרו להעסיק איש PPC מתחיל בשכר נמוך יותר מאיש PPC מנוסה, ולהשקיע בו את הזמן והמשאבים הנחוצים להכשרתו.

2. האם הקורס יעניק לי את הכלים לעסוק בתחום זה?

בהחלט. קורס ה-PPC שאנו מציעים, מבודל מעצם היותו מועבר ע"י אנשים שעובדים ביומיום שלהם, "Hands on", ב- PPC, ועל כן מעניק את הכלים הנחוצים על מנת להתחיל ולעבוד בתחום ישירות בסיום הקורס ואף במהלכו.

 

יש לקחת בחשבון, כי כמו בכל תחום אחר- קורס הינו בעיקר זרז ליצירת בסיס ידע ראשוני וישנם הרבה תרגולים פרקטיים במהלך הקורס אך את הניסיון האמיתי לניהול חשבונות PPC פעילים, התלמיד יקבל ב"שטח".

 

ככל שעולם השיווק הדיגיטלי צומח ומתרחב, כך הביקוש להתמחות יותר ספציפית- גדל. לכן, בכדי לוודא כי הנכם מקבלים את מרבית הכלים לעסוק ב-PPC, יש צורך להתמקד בתחום זה במהלך הקורס, ולא לעבור קורס כללי יותר המכיל מספר תחומים ו/או נישות בשיווק דיגיטלי, כאשר בזמן קצר/מוגבל- ניתן ללמד את כולם ברמת מבוא בלבד. גם אם הנכם רוצים להכיר את עולם השיווק הדיגיטלי על בוריו- אנו נציין כי בכדי לסלול דרך נכונה- יש להישאר ממוקדים תחילה, ורק בשלב מאוחר יותר בקריירה מומלץ להתרחב לתחומים נוספים.

 

נציין לבסוף כי על אף כל הכלים שהתלמיד מקבל במהלך הקורס- ההצלחה במציאת משרה לג'וניור, ברובה, תלויה בתלמיד- כמה הוא ייתן מעצמו במהלך הקורס, כמה הוא ישקיע במעבר על חומרי הקורס ובתרגולם, ולבסוף- כמה ידחוף למציאת משרה בסיום הקורס.

3. היכן וכיצד לחפש משרה בתחום ה-PPC?

על שאלה זו, נענה על ידי מתן טיפים לחיפוש נכון אחר עבודה בתחום. חשוב לדעת: שליטה באנגלית היא חלק בלתי נפרד מעולם האונליין ולרוב משמשת ככרטיס כניסה, בעיקר בקרב חברות הפונות לשוק הבינלאומי.

 • LinkedIn – כאשר אתם מחפשים עבודה ברוב התחומים היום בכלל ובתחום האונליין בפרט- אתם חייבים "להיות אונליין". כלומר- מעבר לקורות החיים "המסורתיים", מומלץ לפתוח חשבון בLinkedIn, להוסיף לשם את הניסיון התעסוקתי, ההכשרות והכישורים שלכם עם תמונה ייצוגית. כמו כן, רצוי להוסיף זאת באנגלית.
 • קורות חיים- אם ברצונכם להשתלב בתעשיית הדיגיטל, מומלץ לכתוב קורות חיים באנגלית, ויש צורך לשלוח את קורות החיים שלכם לכמה שיותר מעסיקים ומשרות באופן יומיומי עד שתמצאו את המשרה המתאימה לכם ואתם מתאימים לה. שימו לב לנסח כל מייל באופן אישי יותר לכל מעסיק ומשרה, ולא לשלוח באופן גנרי לכלל המעסיקים והמשרות השונות.
  טיפ: ישנן תבניות רבות של קורות חיים ברשת ואף כלים שניתן להיעזר בהם לבניית קו"ח מדוגמים, כגון https://resume.io/.
 • ראיונות עבודה- כאשר נמצאים בתהליך של חיפוש משרה חדשה, יש צורך לקחת בחשבון את הזמן שצריך להקדיש לכך. מעבר לתהליך של שליחת קורות החיים למעסיקים וההמתנה למענה, גם השלב של ראיונות העבודה יכול להימשך זמן מה. לעיתים יש צורך לעבור ראיונות עם דרגים שונים בחברה בימים שונים ולחזור מספר פעמים, כאשר הממוצע כיום נע בין 3-8 ראיונות באותו מקום עבודה.
  אנו ממליצים להגיע לייעוץ עם מנהלת משאבי אנוש שלנו בכדי לקבל את כל המידע והטיפים בנוגע לתהליך ההשמה, לבצע סימולציות של ראיונות עבודה ולהגיע מוכנים ככל האפשר לראיונות עצמם. בנוסף, כדאי לגשת לראיונות עבודה של משרות שלא בהכרח מעניינות אתכם בכדי לתרגל ולהתנסות כמה שיותר.
 • מבחן מקצועי- במקומות עבודה רבים בתחום האונליין והדיגיטל- ישנו מבחן מקצועי כחלק מראיון העבודה, ובמקומות רבים- זהו תנאי בסיסי למעבר לשלב מתקדם יותר בראיון. לרוב, קיים מבחן מקצועי לאנשי PPC מתחילים ומבחן מקצועי לאנשי PPC מנוסים אך גם למבחן הבסיסי יותר, יש להגיע מוכנים, בריכוז מלא ועם ידע מקצועי מספק בכדי לעבור אותו בהצלחה ולעבור לשלב הבא.  כמו כן, במקומות עבודה מסוימים תתבקשו לבצע מבחן מהבית.
  חשוב לזכור שמבחני קבלה בודקים לא רק את רמת הידע המקצועי, אלא גם את דרך החשיבה שלכם. לכן,  גם אם אינכם יודעים בוודאות את התשובה, רצוי בכל זאת לענות ובתוך כך להסביר את דרך החשיבה שהובילה לתשובה שלכם.

טיפ: לעיתים קרובות מאוד, המבחן המקצועי יכלול בחינה של ידע באקסל, ולכן מומלץ להכיר פונקציות אקסל מסוימות כגון- PIVOT ו – VLOOKUP. מצ"ב לינק לסרטוני הסברה ב- YouTube אשר ניתן ללמוד מהם על פונקציות אלו:

 

VLOOKUP: https://goo.gl/qXoR8K

PIVOT: https://goo.gl/zj919E

 

4. מהם המסלולים השונים בתחום ה-PPC?

שאלות אלו מלוות בעיקר את אלו המתחילים קריירה מאפס ובוחרים בקפידה תחום שבו יוכלו להשתלב בקלות ואת אלו העושים הסבה מקצועית ושוקלים את אפשרות המעבר בין התחומים השונים. על כן מנינו את שלושת המסלולים הכי נפוצים  בתחום ה-PPC:

 • סוכנויות דיגיטל- סוכנויות דיגיטל נותנות שירותי PPC כמיקור חוץ לחברות ועסקים בארץ ו/או בעולם. היתרון הגדול של משרה התחלתית בסוכנות דיגיטל, זה שבדרך כלל ניתן לצבור ידע עצום בזמן יחסית קצר, שכן בדרך כלל סוכנויות דיגיטל נוגעות במגוון תחומים, מוצרים ושירותים. יש לציין כי בסוכנויות דיגיטל לרוב המשכורת ההתחלתית נמוכה יותר לאנשי PPC ללא ניסיון, וזאת כי מגולם בה עלות "שכר לימוד" מצד המעסיק.
 • חברות IN HOUSE- משרות אלו, בדרך כלל מוצעות בחברות בעלות מוצר או שירות מסוים המפעילות מחלקת PPC פנימית. העבודה כ- PPC Junior, מאופיינת ביותר עצמאות בשטח ובדרך כלל בהתמקדות על מוצרי/שירותי החברה, כך שכמות הידע שצוברים עלולה להיות מוגבלת לתחום אחד, אך עדיין ישנה עקומת למידה משמעותית מאוד. לעיתים היתרון בחברה מסוג זה, הוא שייתכן והשכר ההתחלתי יהיה גבוה במקצת משכר של סוכנות דיגיטלית (התלויה יותר במקור הכנסה חיצוני).
 • מסלול עצמאי-  אחת הסיבות הפופולריות לבחירה בתחום השיווק הדיגיטלי בכלל וב-PPC בפרט, הינה האפשרות לעסוק בתחום באופן עצמאי, שכן תחום האונליין הוא מקצוע שאינו  כובל אתכם למשרד מסוים, עיר ואף מדינה מסוימת. כעצמאי, ניתן לבחור בעיקר בין 2 מסלולים פופולרים והם:

1. הצעת שירותי PPC לעסקים- בכדי לבחור בדרך זו, יש להציע תחילה שירותי PPC במחירים (עמלות) זולים יותר מאלו המציעים אנשי PPC המנוסים בתחום, ובעצם לבנות את דרככם מעלה ולמצב את המוניטין שלכם בשוק – עד שתוכלו לדרוש יותר.

2. המסלול השני לעצמאים בתחום ה-PPC הוא כניסה לעולם ה E-commerce. לשם כך- יש צורך להתמחות בתחום זה, ובדרך כלל, קורס ה-PPC כשלעצמו לא נוגע בתחום המסחר האינטרנטי ושיווק שותפים. אנו מאמינים שהדרך להצליח בתחום זה, ללא ספק כוללת גם ידע מעמיק בתחום ה-PPC וזהו אחד המסלולים האפשריים לאנשי PPC מתחילים כעצמאים, אך יש לקחת בחשבון שיש צורך בהשקעה כספית ראשונית כאשר נכנסים לתחום זה.

 

חשוב לדעת: בבחירת עבודה כעצמאי, אין זה מספיק להיות איש PPC מקצועי או אפילו מנוסה. להצליח כעצמאי, מצריך בעיקר יכולות מכירתיות ופיתוח תדמית גבוהות, יכולת למידה עצמאית גבוהה, המון מוטיבציה וסבלנות.

 

חשוב לציין שברוב המקרים, איננו ממליצים להתחיל את הדרך כעצמאי, מכיוון שלרוב אין ליווי מקצועי משמעותי בדרך זו ובשלב התחלתי- יש צורך בכך. בכדי להבטיח את הצלחתכם בתחום ה-PPC, אנו ממליצים להשתלב תחילה במשרה בתעשיית הדיגיטל, על מנת לצבור ניסיון וידע, ורק בשלב מאוחר יותר לפנות לכיוון עצמאי.

5. שכר התחלתי ותיאום ציפיות.

בדרך כלל, השכר ההתחלתי בתחום ה-PPC כאשר אין כלל ניסיון רלוונטי קודם, נע בין 7000-8000 ש"ח במרבית מקומות העבודה. היתרון הגדול בתחום ה-PPC הוא שיש קפיצות שכר גבוהות (בסדר גודל של עשרות אחוזים לעיתים) תוך זמן קצר יחסית, לרוב לאחר תקופה של כשנה/שנה וחצי. קפיצות השכר הגבוהות- תלויות כמובן בטיב העבודה והתוצאות של העובד.

לרוב קיים פער בין השכר ההתחלתי לבין הציפייה- של אלו הרוצים לעשות הסבה מקצועית ומרוויחים שכר טוב בעבודתם הנוכחית. יש להבין, כי כמו במרבית ההסבות המקצועיות, כאשר מתחילים מאפס- ישנה ירידה לצורך עליה, ויש להיאזר בסבלנות ולהתכונן לכך כלכלית במידת הצורך.

בנוסף נציין, כי במידה והנכם מגיעים עם ניסיון רלוונטי בתחום הדיגיטל ו/או האונליין, אפשר לצפות לשכר קצת יותר גבוה מהשכר התחלתי לאנשי PPC ללא ניסיון, אך זה תלוי ברלוונטיות הניסיון שלכם לעיסוק הנוכחי.

ppc ללא ניסיון

אז איך בוחרים?

בעת בחירת קריירה, חשוב להבין מה מציעים לכם, איפה זה פוגש את הצרכים, הרצונות והמטרות שלכם, ולשקול את כל המרכיבים כדי לקבל החלטה נכונה ומושכלת לגבי עתידכם המקצועי.

ישנה חשיבות גבוהה לבחירת הקורס המתאים שישרת אתכם בעתיד ויעניק לכם את מירב הכלים לעסוק בתחום בצורה המקצועית ביותר.

 

קורס ה-PPC שלנו, נבנה עם השנים למטרה מאוד מכוונת והיא ליצור מועמדי PPC ברמה הכי גבוהה שאפשר, עם פוטנציאל להשתלבות מיידית לאחר הקורס בכל סוגי החברות והמסלולים שציינו לעיל. מטרתנו בקורס היא למקד את התלמידים בתחום ה-PPC בלבד, ויתרה מכך, ב-PPC מוכוון תוצאות (Performance PPC), וזאת על מנת להגדיל את סיכויי הקבלה של התלמידים שלנו לכל סוגי וגדלי החברות בשוק.

 

כל שנותר לכם התלמידים הוא להגיע מוכנים לכך ולהבין שהקורס שאנו מציעים הוא אינטנסיבי מאוד ודורש זמן והשקעה מירבית על מנת לצלוח אותו ולא רק "לעבור" אותו. בנוסף, נדרשים עוד מאמצים רבים לאחר הקורס בחיפוש משרה, שיתוף פעולה עם מנהלת משאבי האנוש שלנו, שליחה מרובה של קורות חיים והכנה מקסימלית לשלב ראיונות העבודה.

 

כחברה פעילה מזה 15 שנים בתחום האונליין, מוכוונת ביצועים ותוצאות, עם היסטוריה רחבה של מאות לקוחות, ברובם בינלאומיים- אנו יכולים להבטיח לכם דבר אחד: PPC הוא ללא ספק תחום מרתק ומתגמל! קורס ה-PPC שאנו מציעים יפתח לכם שער לקריירה בעולם חדשני ולמגוון משרות בחברות הייטק ואינטרנט מובילות.

 

שתף/י עם חבר או קולגה:

רוצים לשמוע עוד?

הודעה חשובה

בעתיד הקרוב לא צפוי להיפתח קורס.

עם זאת, השקנו תוכנית התמחות חדשה אצלנו ב- Seperia.

Seperia Internship Program

עבור בוגרי קורסים מכל הארץ המעוניינים לצבור ניסיון מעשי ב- PPC.