28 ימים לקורס הקרוב

על Google AdWords

גוגל מנוע החיפוש המוביל בעולם, מאפשר לגולשי רשת האינטרנט לאתר בקלות אתרים בהתאם לשאילתת החיפוש שהקלידו.
תוצאות החיפוש אותן מציג גוגל, נחלקות לשתי קטגוריות עיקריות:

  • תוצאות חיפוש טבעיות, אורגניות מרשת האינטרנט ע”פ האלגוריתם היחודי של גוגל. על תוצאות אלו לא ניתן להשפיע בצורה ישירה.
  • מודעות AdWords שבהן מפרסמים מציגים ישירות את המודעות שלהם כנגד שאילתות חיפוש בשיטת “תשלום להקלקה” – pay per click שבו מפרסם משלם רק לפי ההקלקות בפועל על המודעות שלו.

כל המחקרים שבוצעו הוכיחו שככל שהתוצאה ממוקמת במקום גבוה וטוב יותר בדף, כך גדל הסיכוי שהמשתמש יכנס לאתר. קידום אורגני במנועי החיפוש (SEO) הינו תהליך ארוך וממושך הדורש ידע ומשאבים רבים.

במקביל, גוגל מציעה לעסקים להגדיל את החשיפה והמכירות באופן מיידי ע”י שימוש במערכת הפרסום AdWords: זהו הממשק ש-Google נותן בידינו כדי להקים את המערך השיווקי שלנו ב-Google וברשת האתרים השותפים של Google, ואת הכלים על מנת למדוד את הצלחתנו בכל רגע נתון.

 

מה זה Google AdWords?

AdWords הינה מערכת מכרזים ממוחשבת שמאפשרת למפרסמים לקנות בצורה אוטומטית וללא מגע יד אדם שטח פרסומי בדף תוצאות החיפוש של גוגל וברשת האתרים השותפים של Google
Google Display Network – GDN  המונה מיליוני אתרים בארץ ובעולם.

 

המבנה הכללי של AdWords

הממשק הפרסומי של Google AdWords , נחלק ל-4 רמות:

1. חשבון (Account) – אותו יוצרים לכל אתר בנפרד.

2. קמפיין פרסומי (Campaign) – יחידת תוכן ותקציב.

3. מודעות (Google Ads) – הכוללת מסר פרסומי מוגבל באורכו, לינק לעמוד הנחיתה (Landing Page) המתאים ולינק שיוצג למשתמש (Display Link).

4. מילת / מילות חיפוש (Keyword/s) – אלו המילים/הביטויים אותן מקליד הגולש בשדה החיפוש באתר גוגל וכתגובה להקלדה זו תוצג המודעה המתאימה.

מאחר וחברות רבות, בתחומים שונים מעוניינות לפרסם במנוע החיפוש של גוגל, ממשק ה-AdWords נותן לכל מודעה (Ad) ומילה/ביטוי (Keyword) ציון איכות (Quality Score) שנסמך על מספר פרמטרים כגון אחוז ההקלקות מסך ההופעות במנוע החיפוש (CTR=clicks/impressions), איכות דף הנחיתה (Landing Page) , והרלוונטיות של המודעה לשאילתת החיפוש.

מיקום המודעה שלנו מבוסס על שילוב של ציון איכות וגובה ההצעה (Bid), כלומר, כמה כסף מוכן המפרסם לשלם עבור לחיצה. ציון גבוה באחד יפצה על ציון נמוך יותר בשני וכך בעצם ניתנת לנו האופציה להשפיע ישירות ובאופן מיידי על מיקום המודעה שלנו ועל כמה נשלם להקלקה – על ידי בניית קמפיין אפקטיבי עם מילים, מודעות ודפי נחיתה רלוונטיים.

 

למי כדאי ללמוד AdWords?

בין אם אתה מחפש דרך שתאפשר לך להרחיב את העסק ולהגדיל את מעגל הלקוחות שלך, ובין אם אתה מחפש קריירה מאתגרת ומתגמלת בעולם השיווק, Google בכלל ו AdWords בפרט הינו אחד מהכלים המרכזיים העומדים לרשותך.

AdWords היא פלטפורמת הפירסום המקוונת הגדולה והמובילה בעולם. מיליוני חברות משתמשות ב-AdWords והביקוש עולה ככל שעובר הזמן.

אפשרויות התעסוקה ב-AdWords נרחבות שכן כל חברה וכל עסק יכולים להרוויח מחשיפה מוגברת ברשת וקיימת אפשרות לעבוד כמשווק AdWords של חברה מסויימת או לעבוד במשרד פרסום או בחברה מתמחה לשיווק מקוון כמקצוען AdWords.

כבעל עסק באפשרותך לרכוש כלי שיווק חשוב ביותר אשר יאפשר לך לקבל חשיפה, להגדיל קהל לקוחות והכנסות ולמתג את עצמך במדיום השיווקי הגדול בעולם, האינטרנט.
הנה כמה מהסיבות שבזכותן AdWords היא פלטפורמת הפרסום היעילה והמשתלמת בעולם:

 

הקורס ו-AdWords

קורס ה- PPC של Seperia College, מעניק הכשרה מקיפה במערכת Google AdWords. במהלך הקורס תחשף לשיטות עבודה ותבנה קמפיינים בפועל בתוך המערכת. בסיום הקורס ובכפוף למעבר מבחן ההסמכה של Google, תקבל הסמכה כמקצוען מורשה של Google AdWords.

 

היתרונות של AdWords

  • חשיפה: כיום, קשה לנו לחשוב על אדם אשר לא משתמש באינטרנט למגוון מטרות. האינטרנט הוא המדיה היחידה המאפשרת לפרסומות שלך להגיע לקהלי יעד גדולים, אף ללא תקציבים של מיליונים.
  • מיקוד: AdWords מאפשרת לך שליטה מלאה בבחירת קהל היעד של הפירסומות שלך. אתה יכול לשלוט באיזה איזור תופיע המודעה שלך, באיזו עיר, באילו שעות, באילו שפות, ובאיזו פלטפורמה (מכשירים ניידים, מחשבי טאבלט, מחשבים רגילים).
  • רלוונטיות: הקמפיין הפרסומי ב- AdWords מכוון ליצירת קשר בין מילות החיפוש, אותן הקליד המשתמש בשדה החיפוש, לבין המודעה שמופיעה. לכן זה נקרא פירסום מוכוון: המוצר שלך מפורסם ללקוח שצריך אותו, כשהוא צריך אותו.
  • חיסכון: המפרסם משלם רק על לקוחות מעוניינים, שכן רק כאשר גולש לוחץ על המודעה מתבצע חיוב. באופן כזה נחסכים סכומים גבוהים כי אין צורך לשלם על כל אדם שנחשף לפירסומת, אלא רק על כאלה שמתעניינים בפועל במוצר.
  • מתאים לכל כיס: בניגוד למדיות אחרות אשר דורשות תקציבים גבוהים שמשולמים מראש, ניתן לקבוע תקציב פירסום יומי שיכול להיות כל סכום מ-5 שקלים ואילך. אתה מחליט כמה אתה מוציא.
  • מהירות: תוך כמה דקות בודדות, אתה יכול להופיע בדף התוצאות של גוגל. בניגוד לקידום אתרים אורגני שיכול לקחת חודשים ארוכים כדי להניב תוצאות של ממש, המודעות של AdWords מופיעות ברחבי הרשת בכמה לחיצות כפתור ויכולות להזרים לך לקוחות כבר היום.
  • מעקב: גוגל נותנים לך את הכלים והיכולת למדוד כל היבט של קמפיין הפירסום שלך, לעקוב אחר התוצאות ולהסיק מסקנות בזמן אמת.
  • גמישות: בעוד שבלתי אפשרי לשנות פירסומת בטלוויזיה לאחר שצולמה או מודעה בעיתון, המודעות של AdWords בעלות גמישות רבה, וניתנות לשינוי בכל עת, ללא הגבלה וללא תשלום נוסף.

 

צפו בסירטונים נוספים על AdWords:

רוצים לשמוע עוד?